We wtorek pojawią się burze i będzie gorąco! – Prognoza na 4 lipca

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach również kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas do Polski i nad Bałtyk napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo ciepłe powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też burze. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +10°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być na zachodzie i częściowo w Centrum naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.