W środę przez Polskę przejdą ulewy i burze! – Prognoza na 5 lipca

Nad obszarem naszego kraju oraz nad morzem i w górach nadal pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Ponadto do Polski i nad Bałtyk nadal napływać będzie wilgotne oraz bardzo zróżnicowane i upalne powietrze z północnego zachodu i południa Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na Pomorzu oraz nad morzem a także na zachodzie w górach i między innymi na południu i wschodzie Polski będą występować przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone także są burze. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +10°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu z północnego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się lokalne i gwałtowne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do nawet +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północy. W zamian tego podczas burz i nad morzem w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.