W poniedziałek będzie bardzo ciepło i wietrznie! – Prognoza na 3 lipca

W kolejnych godzinach i na początku nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego ciśnienia atmosferycznego. Poza tym cały czas do Polski i nad Bałtyk napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu pojawią się nad morzem i w pasie nadmorskim. Tam też niewykluczone są burze. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu możliwe będą nad morzem i w pasie nadmorskim. Tam też z kolei niewykluczone są burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.