W piątek nadal będą przechodzić burze! – Prognoza na 16 czerwca

Nad obszarem naszego kraju oraz nad morzem i w górach również pojawi się front atmosferyczny z opadami deszczu i burzami. Ponadto cały czas do Polski napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo ciepłe powietrze z północnego wschodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północy i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie początkowo dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +24°C. Wiatr również będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od z zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.