W czwartek pojawią się burze i przejaśnienia! – Prognoza na 15 czerwca

Nad obszarem Polski i Bałtykiem pogodę w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia atmosferycznego oraz front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą kolejne opady konwekcyjne i burze. Ponadto do naszego kraju i nad Bałtyk napływać będzie chłodne oraz wilgotne i bardzo ciepłe powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.