Weekend również zapowiada się burzowo! – Prognoza od 10 do 11 czerwca

Przez weekend w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będzie oddziaływać układ niskiego i wysokiego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego będą występować burze oraz między innymi do Polski cały czas napływać będzie chłodne i między innymi też wilgotne oraz bardzo ciepłe powietrze z południowego zachodu i północnego wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą występować burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Pomorzu i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu oraz z północnego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i powoli rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Pomorzu i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do nawet +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i ze wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach i początkowo do wieczora będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nadal możliwe są też burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być na północy oraz częściowo w Centrum Polski i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i ze wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem oraz częściowo na zachodzie i północy naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i ze wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.