W czwartek na Pomorzu będzie gorąco i bez opadów! – Prognoza na 8 czerwca

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Poza tym cały czas napływać będzie wilgotne oraz bardzo ciepłe powietrze z południowego zachodu i północy Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się małe oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i południowego – wschodu. Jedynie na Bałyku i w pasie nadmorskim może on być umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym nadal będzie bez opadów i bardzo sucho oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do nawet +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.