We wtorek pojawią się burze i będzie bardzo ciepło! – Prognoza na 6 czerwca

W kolejnych godzinach do Polski i nad morze napływać będzie wilgotne oraz zróżnicowane i bardzo ciepłe powietrze z północy i południowego wschodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ wysokiego i niskiego ciśnienia atmosferycznego a także pojawi się front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu i burze.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem oraz na północy w Centrum i na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Jedynie nadal bez opadów i burz powinno być nad samym morzem oraz na północy naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C/+17°C w górach i na południu Polski do nawet +23°C/+26°C termometry pokażą na dużym obszarze Polski i też nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północy. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również lekko spadnie i będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.