W poniedziałek na Pomorzu będzie ciepło! – Prognoza na 5 czerwca

W kolejnych godzinach i na początku nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego oraz między innymi cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo ciepłe powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim będzie nadal on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne i lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie nadal bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północy. Jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim w dalszym ciągu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

 

Comments are closed.