Czerwiec zapowiada się upalnie i bardzo sucho! – Ważne Prognozy

Kolejne dni nowego miesiąca również upływać będą pod znakiem wyżowej pogody oraz między innymi cały czas napływać będzie suche oraz chłodne i bardzo ciepłe powietrze z południowego zachodu i południa Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Źródło Danych - Weeterzentrale.de

Źródło Danych – Weeterzentrale.de

Jak wynika z najnowszych danych z modeli numerycznych. W czerwcu nadal będziemy mieć do czynienia z niedosytem wilgoci i opadów, które skutkować będą zagrożeniem pożarowym w lasach i nie tylko. Ponadto z upływem dni będzie robić się coraz cieplej a nawet upalnie z temperaturą powietrza oscylującą w cieniu od +19°C/+20°C do nawet +22°C/+30°C.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Natomiast sytuacja brakiem opadów atmosferycznych prawdopodobnie utrzyma się na obszarze kraju przez kilka tygodni. Dodatkowo na niebie zobaczymy sporo ilości słońca oraz umiarkowanego i dużego zachmurzenia z przejaśnieniami. Jedynie sporadyczne zjawiska atmosferyczne, które związane będą z opadami konwekcyjnymi i burzami mogą pojawiać się w górach oraz na południu i wschodzie Polski. Tam też z kolei w przyszłym tygodniu niewykluczone są ulewne opady deszczu, które powodować mogą błyskawiczne podtopienia i zalania.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Tak więc jak widzimy kochani. Jedynie Polska południowa i wschodnia oraz obszary górskie będą mogły znajdować się w strefie dynamicznego frontu atmosferycznego. A tak poza tym pozostała część naszego kraju w dalszym ciągu będzie upływać pod znakiem suszy i póki co brakiem opadów atmosferycznych.

 

Comments are closed.