W środę będzie bardzo ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 31 maja

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie również układ niskiego i wysokiego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego do Polski napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym nadal będzie bardzo sucho i bez opadów. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym nadal będzie bardzo sucho i bez opadów oraz dodatkowo utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do nawet +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.