W czwartek będzie bardzo ciepło i bez opadów! – Prognoza na 1 czerwca

Z początkiem nowego miesiąca pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz miedzy innymi cały czas do Polski napływać będzie wilgotne oraz dość suche i bardzo ciepłe powietrze z północnego zachodu i południa Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz nad morzem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bardzo ciepło i bez opadów. Jedynie przelotne lub symboliczne opady deszczu i mżawki mogą pojawić się na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim. Poza tym w wielu miejscach Polski utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C nad samym morzem do nawet 21°C/+24°C termometry pokażą w górach i na dużym obszarze naszego kraju. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.