W poniedziałek na Pomorzu pogoda będzie zmienna! – Prognoza na 29 maja

W kolejnych godzinach i na początku nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem nadal kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego oraz między innymi cały czas napływać będzie chłodne i bardzo zróżnicowane powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie nadal bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – zachodu i zachodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie bez opadów i burz oraz możliwe są też miejscami mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i z północnego – wschodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim może być on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie lekko się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.