Zapowiada się bardzo ciepło i ze sporą ilością słońca! – Wstępne Prognozy

W kolejnych dniach obszar naszego kraju będzie pod znakiem wyżowej pogody, która zapewni nam pogodne chwile ze słońcem. W dodatku do Polski cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Źródło Danych - Wetterezntrale.de

Źródło Danych – Wetterezntrale.de

Natomiast jak wynika z najnowszych aktualizacji z modeli numerycznych. Już od weekendu i na początku nowego miesiąca spodziewamy się wiosennej i letniej pogody. W zamian tego z dnia na dzień zobaczymy na niebie sporej ilości słońca oraz umiarkowanego i lokalnie też dużego zachmurzenia z przejaśnieniami.

Źródło Danych - MeteoCenter.net

Źródło Danych – MeteoCenter.net

Źródło Danych - MeteoCenter.net

Źródło Danych – MeteoCenter.net

W dodatku temperatura powietrza w wielu miejscach Polski oraz nad morzem i w górach oscylować będzie w przedziale od +10°C/+18°C do nawet +20°C/+30°C. Poza tym spodziewali byśmy się mniej opadów atmosferycznych, które skutkowały by niedosytem wilgoci i suszą. Jedynie noce i poranki będą mogły przy bezchmurnej pogodzie przynosić lokalne przymrozki i mgły.

Źródło Danych - WXCHARTS. COM

Źródło Danych – WXCHARTS. COM

Źródło Danych - WXCHARTS. COM

Źródło Danych – WXCHARTS. COM

Tak więc kochani jak widzimy kolejne dni również przyniosą nam stopniową poprawę pogody oraz pogłębiającą suszę, która przyczyni się do zagrożenia pożarowego a także występować będą duże wahania i wzrosty temperatury powietrza jak i ciśnienia atmosferycznego, które źle mogą wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Comments are closed.