W środę na Pomorzu lokalnie popada deszcz! – Prognoza na 24 maja

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego oraz dodatkowo napływać będzie wilgotne i między innymi też bardzo zróżnicowane powietrze z południowego zachodu i północnego wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i powoli rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być nad Bałtykiem oraz w okolicach Słupska i Łeby. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Zaś na Bałtyku i w pasie nadmorskim nadal będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.