Weekend zapowiada się bardzo ciepło i burzowo! – Prognoza od 19 do 21 maja

W kolejnych godzinach i przez weekend pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia oraz między innymi napływać będzie wilgotne i bardzo ciepłe powietrze z południowego wschodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo na wschodzie Polski niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i północy naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo w górach na południu i wschodzie naszego kraju niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i ze wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1027 hPa.

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo w górach na południu i wschodzie Polski również niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południowym zachodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo częściowo na zachodzie w górach na południu i wschodzie naszego kraju niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do nawet +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i ze wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1026 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie początkowo bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady deszczu i gradu oraz lokalne burze możliwe będą na południowym zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie +8°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal w wielu miejscach Polski oraz nad morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bardzo ciepło oraz dodatkowo utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu oraz burze. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.