W czwartek na Pomorzu również będzie ciepło! – Prognoza na 11 maja

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem nadal kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego oraz między innymi napływać będzie chłodne i ciepłe powietrze z południowego zachodu i północnego wschodu Europu.

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku będą mogły rozwijać na Pomorzu i Wybrzeżu rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +9°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będzie ciepło oraz między innymi utrzyma się też umiarkowane zachmurzenie. Poza tym będzie bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również lekko wzrośnie i będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.