Kolejne dni maja coraz cieplejsze i przeważnie pogodne! – Wstępne Prognozy

Po chłodnym, ale słonecznym początku maja przed nami prawdopodobnie kontynuacja tej suchszej i pogodniejszej wiosny. Powinno być jednak coraz cieplej, a co za tym idzie spadnie ryzyko przymrozków. Od czasu do czasu pojawiać się będą na szczęście opady deszczu i burze. Taka raczej normalna wiosna w tym miesiącu.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Weekend przyniesie krótkotrwałe pogorszenie pogody za sprawą układu niskiego ciśnienia znad Niemiec. Przyniesie on opady deszczu o zmiennym i dużym natężeniu, a następnie także lokalne burze.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Po weekendzie z kolei powróci słoneczna aura za sprawą wyżu znad Skandynawii i Rosji. Wyż ten utrzyma się w tym rejonie na dłużej, stopniowo sprowadzając coraz cieplejsze, ale suche masy powietrza. Początkowo jednak trzeba się jeszcze liczyć z przymrozkami. Temperatura za dnia wzrośnie do maksymalnie 15/21 stopni.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Niewielki niż ulokuje się nad Niemcami, gdzie mogą występować liczne burze. Z czasem wraz z niżami z południa pojawi się wilgotne powietrze, a wraz z nim burze już w kolejny weekend nad naszym krajem. Kolejny tydzień maja byłby typowo ciepły z opadami deszczu i burzami, ale nie zbyt intensywne, a temperatury pozostaną umiarkowane od 15 do 23 stopni.

Comments are closed.