Weekend na Pomorzu zapowiada się wietrznie! – Prognoza od 5 do 7 maja

W kolejnych godzinach i przez weekend pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia oraz między innymi napływać będzie wilgotne i bardzo zróżnicowane powietrze z południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-85 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-85 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +14°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.