W czwartek pogoda zachęci do spacerów! – Prognoza na 4 maja

Do Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na południowym wschodzie i wschodzie przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo w Rzeszowie i okolicach tego województwa niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północy i ze wschodu. Jedynie na Bałtyku będzie on dość silny i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko będzie się wahać i rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Podkarpaciu przyniesie ze sobą przelotne oraz słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do nawet +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.