W piątek będzie ciepło oraz przejdą burze! – Prognoza na 28 kwietnia

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego ciśnienia atmosferycznego oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne a nawet niewykluczone burze. Ponadto do Polski cały czas napływać będzie wilgotne oraz mroźne i ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na obszarze Polski oraz w górach i nad morzem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie początkowo bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i małe zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo nad samym morzem oraz częściowo na północy i północnym wschodzie w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze naszego kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo w Centrum i na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do nawet +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać i wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.