We wtorek już chłodniej z opadami deszczu i burzami! – Prognoza na 25 kwietnia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę w naszym kraju kształtować nadal będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. W zamian tego nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski napływać będzie wilgotne oraz  zróżnicowane powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku miejscami w naszym kraju, oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się lokalne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze, głównie w centrum w pasie od Śląska po Gdańsk. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h, zwłaszcza w czasie burz. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły utrzymać się lokalne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą rozwijać się też lokalne burze, głównie w pasie wschodnim. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C/+11°C w górach do +7°C/+15°C termometry pokażą nad samym morzem i na dużym obszarze naszego kraju. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie powoli rosnąć, oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.