W piątek będzie ciepło i bez opadów! – Prognoza na 21 kwietnia

W kolejnych godzinach do Polski i nad morze napływać będzie chłodne oraz ciepłe i wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę przed weekendem w naszym kraju i nad Bałtykiem kształtować będzie układ wysokiego i niskiego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które jedynie na Podkarpaciu może przynieść ze sobą przelotne oraz słabe opady marznącego deszczu lub mżawki marznącej. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach będzie ciepło oraz bez opadów i burz. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C/+13°C w górach do nawet +15°C/+18°C termometry pokażą na dużym obszarze naszego kraju i nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.