We wtorek na Pomorzu da się we znaki silny wiatr! – Prognoza na 18 kwietnia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie silny układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie oraz dodatkowo napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze z północnej części Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr będzie słaby oraz silny i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i z północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.