W poniedziałek na Pomorzu spadnie deszcz! – Prognoza na 17 kwietnia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie silny układ wysokiego ciśnienia, który źle może wpływać na nasze samopoczucie oraz między innymi napływać będzie chłodne oraz wilgotne i bardzo zróżnicowane powietrze z południowego wschodu i północnego wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady marznącego deszczu lub mżawki marznącej o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być w rejonie Zatoki Gdańskiej i na wschodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.