W poniedziałek będą przechodzić burze! – Prognoza na 17 kwietnia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie silny układ wysokiego i niskiego ciśnienia atmosferycznego oraz między innymi napływać będzie bardzo zróżnicowane i dodatkowo też chłodne oraz wilgotne powietrze z południowego wschodu i północnego wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i mżawki marznącej o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo częściowo na zachodzie w górach i na południu Polski niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów i burz powinno początkowo być na Warmii i Mazurach. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do nawet +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

 

Comments are closed.