We wtorek pojawią się wiosenne burze! – Prognoza na 11 kwietnia

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia atmosferycznego oraz między innymi do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z północnego wschodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na zachodzie i północy Polski przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze i nad morzem niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C/+1°C w górach do +4°C/+8°C termometry pokażą na dużym obszarze naszego kraju i nad morzem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu  ze wschodu. W zamian tego w porywach podczas burz oraz na zachodzie i nad morzem będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo podczas tych opadów niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do nawet +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.