Duże wahania pogody oraz możliwe są burze! – Wstępne Prognozy

W kolejnych dniach nad obszarem kraju w tym także na obszarze Polski i nad morzem odczuwać będziemy duże wahania pogody i ciśnienia atmosferycznego oraz między innymi pojawią się też opady konwekcyjne i wiosenne burze.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z najnowszych aktualizacji z modeli numerycznych. Na duże zmiany i wiosenną pogodę możemy liczyć z upływem kolejnych dni oraz w połowie tego miesiąca. Ponadto bardzo zmienne wahania temperatury i ciśnienia atmosferycznego będą źle wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Dodatkowo temperatura powietrza w ciągu dnia  i  nocą oscylować będzie od -1°C/+8°C do nawet +10°C/+25°C.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

W zamian tego głównym zagrożeniem pogodowym będą też opady konwekcyjne oraz wiosenne burze, które mogą na ogół być lokalne i dość gwałtowane z ulewnymi opadami deszczu oraz z gradem i porywistym wiatrem, który będzie powodować szkody i przerwy w dostawie prądu elektrycznego. W zamian tego będą też szanse na większe przebłyski słońca na przemian z chmurami, które zachęcać mogą do wiosennych spacerów.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Na koniec warto kochani dodać. Iż z taką bardzo zmienną i dynamiczną pogodą będziemy się męczyć prawie przez cały miesiąc i być może też na początku majówki. Ale i tak największym zagrożeniem dla naszego zdrowia będą duże wahania oraz spadki i szybkie wzrosty ciśnienia atmosferycznego. 

 

 

Comments are closed.