Długi weekend na Pomorzu będzie zmienny! – Prognoza od 7 do 10 kwietnia

W kolejnych godzinach i przez długi weekend świąteczny pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie silny układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który nadal źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. W zamian tego nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z południowego wschodu i północnego wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w piątek nadal na Pomorzu i Wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – wschodu i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko będzie się wahać i rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady marznącego deszczu i mżawki marznącego o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do nawet +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i z północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach i do wieczora będzie początkowo dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i mżawki marznącej o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i z północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie również początkowo do wieczora dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei w Wielkanoc przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i z północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei w lany poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie ciepło oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do nawet +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i powoli spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.