W czwartek na Pomorzu pojawią się opady mieszane! – Prognoza na 6 kwietnia

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie oraz między innymi napływać będzie mroźne i bardzo zróżnicowane oraz wilgotne powietrze z północnego wschodu i południowego wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i południowego – wschodu. Jedynie na Bałtyku i nad morzem będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na wschodzie i południowym zachodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.