W środę nadal zimno z przelotnymi opadami śniegu! – Prognoza na 5 kwietnia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia nadal pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie słabnący układ wysokiego ciśnienia znad Skandynawii, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie, sprowadzając mroźne, arktyczne masy powietrza. Jednak pojawi się też niewielki niż nad Bałtykiem, sprowadzający nieco wilgoci.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu i północnym wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o słabym i silnym natężeniu. Bez opadów na południowym wschodzie. Temperatura powietrza wyniesie od -11°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północy po wschodni i północno-zachodni. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-65 km/h zwłaszcza nad morzem. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wyraźnie wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Bez opadów powinno być na południu, w centrum i na wschodzie. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany, silniejszy nad morzem w porywach do 40-60 km/h ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.