Weekend przyniesie burze i opady mieszane! – Prognoza od 1 do 2 kwietnia

W weekend pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i wyż. Poza tym pojawi się kolejny system frontów atmosferycznych oraz między innymi nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo zróżnicowane powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24  )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 998 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 998 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – wschodu i południowego – zachodu. Poza tym nad morzem oraz na zachodzie i północy Polski w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i samego śniegu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +9°C. Wiatr słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i ze wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.