W piątek będzie ciepło, ale z kolejnymi opadami i burzami! – Prognoza na 31 marca

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie kolejny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski napływać będzie wilgotne oraz  ciepłe powietrze z południowego zachodu  Europy.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą występować przelotne opady deszczu i burze wędrujące na wschód. Od zachodu zanik opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą południowego – zachodniego. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą pojawiać się przelotne opady deszczu, miejscami burze. Najwięcej opadów na zachodzie. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C/+15°C. Wiatr będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą  południowo – zachodniego. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1002 hPa.

Comments are closed.