W środę będzie ciepło oraz przejdą liczne burze! – Prognoza na 22 marca

W kolejnych godzinach w naszym kraju oraz nad morzem i w górach również pogodę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi kolejny system frontów atmosferycznych. Ponadto do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego napływać będzie wilgotne i między innymi też ciepłe powietrze z zachodu i północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C/+1°C w górach do +3°C/+7°C termometry pokażą na dużym obszarze Polski i nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C/+9°C w górach do nawet +13°C/+16°C termometry pokażą na dużym obszarze naszego kraju oraz nad samym morzem. Wiatr będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południa. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.