We wtorek na Pomorzu będzie mglisto i deszczowo! – Prognoza na 21 marca

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i Wybrzeżu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i kolejny system frontów atmosferycznych. Poza tym napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo zróżnicowane powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.