Weekend przyniesie zmienną i wiosenną pogodę! – Prognoza od 18 do 19 marca

Przez weekend pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ wysokiego i niskiego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego cały czas napływać będzie wilgotne oraz mroźne i ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady marznącego deszczu i mżawki marznącego o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na południowym zachodzie oraz też na wschodzie i południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. Dodatkowo na zachodzie oraz nad morzem i w północnej części Polski w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie początkowo dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą symboliczne raz przelotne opady słabego deszczu i mżawki. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północy oraz w rejonie Katowic i Rzeszowa. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do nawet +16°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i do wieczora będzie początkowo dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1024 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i  w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady marznącego deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Pomorzu zachodnim i być może też na Bałtyku niewykluczone będą lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów powinno być na południu i w górach. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie lekko się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na zachodzie i Pomorzu oraz w górach i częściowo na południu Polski niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów powinno być na południu i południowym wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C/+10°C w górach do nawet +13°C/+17°C termometry pokażą nad samym morzem i na dużym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i nadal będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.