W piątek pojawią się chmury i słabe opady deszczu! – Prognoza na 17 marca

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Ponadto do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego cały czas napływać będzie wilgotne oraz mroźne i bardzo zróżnicowane powietrze z południowego zachodu Europy 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne oraz słabe i marznące opady deszczu lub mżawki. Jedynie bez opadów powinno być na południu w górach na północnym wschodzie oraz na wschodzie i częściowo też na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo na zachodzie oraz nad morzem i północny Polski w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą symboliczne oraz ciągłe i na ogół słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do nawet +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz początkowo do wieczora będzie dość stabilne i w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.