We wtorek będzie ciepło oraz możliwe są burze! – Prognoza na 14 marca

W kolejnych godzinach nowego tygodnia nadal pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się burze z silnym wiatrem oraz między innymi napływać będzie wilgotne i ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i mżawki marznącej o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +10°C. Wiatr będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1001 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C/+10°C w górach do nawet +13°C/+14°C termometry pokażą nad morzem i na dużym obszarze naszego kraju. Wiatr będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu.  W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 996 hPa.

Comments are closed.