W poniedziałek na Pomorzu możliwe są burze! – Prognoza na 13 marca

Nowy początek tygodnia na Pomorzu i nad morzem w dalszym ciągu będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia i frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą silne opady deszczu a nawet burze z bardzo silnym wiatrem. Ponadto napływać będzie wilgotne oraz mroźne i ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku nadal na Pomorzu i Wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i samego śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do nawet +11°C. Wiatr będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal bardzo powoli będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Comments are closed.