W środę na Pomorzu również wystąpią opady mieszane! – Prognoza na 8 marca

W kolejnych godzinach na Pomorzu i nad morzem pogodę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia, który źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie oraz między innymi nasunie się kolejny front atmosferyczny z opadami mieszanymi. Ponadto napływać będzie wilgotne oraz mroźne i chłodne powietrze z zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i samego śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -1°C. Wiatr będzie bardzo silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i z północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 90-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli rosnąć i bardzo wyraźnie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 991 hPa.

Z kolei w środę a dokładnie w dzień Kobiet przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i samego śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie bardzo powoli rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Comments are closed.