W środę na Pomorzu możliwe są opady deszczu! – Prognoza na 1 marca

Z początkiem nowego miesiąca pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia, który źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie. Poza tym nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski cały czas napływać będzie wilgotne oraz mroźne i dość ciepłe powietrze z północnego wschodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego początkowo powinno być bez opadów oraz między innymi w wielu miejscach utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie spadać i się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również powoli będzie spadać i się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.