W poniedziałek pozostaną z nami chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 27 lutego

Z początkiem nowego tygodnia również pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Poza tym do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego cały czas napływać będzie wilgotne oraz mroźne i chłodne powietrze z północnego zachodu Europy. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -15°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz północy i zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem oraz w górach i na południu naszego kraju przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.