W czwartek pojawią się chmury i możliwe są burze! – Prognoza na 23 lutego

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach na nowo kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. W zamian tego do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo zróżnicowane powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim może przynieść ze sobą przelotne lub ciągłe opady śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo częściowo na północy oraz w górach na zachodzie i południu naszego kraju niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Jedynie bez opadów powinno początkowo być na północny wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do nawet +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.