W środę możliwe są przejaśnienia i opady deszczu! – Prognoza na 15 lutego

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Poza tym do Polski i nad ciepłe wody Morza Bałtyckiego napływać będzie wilgotne oraz mroźne i między innymi też ciepłe powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne lub ciągłe opady marznącego deszczu a w górach również śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -18°C/-9°C w górach do -1°C/+2°C termometry pokażą na dużym obszarze Polski i nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – wschodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i powoli spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1033 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia, które lokalnie przy niskiej temperaturze gruntu mogą zamarzać. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne lub ciągłe opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do nawet +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.