We wtorek na Pomorzu możliwe są chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 14 lutego

W kolejnych godzinach nowego tygodnia nadal pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie silny układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Poza tym cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i dość ciepłe powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza oscylować będzie w okolicach +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1034 hPa.

Comments are closed.