Weekend na Pomorzu przyniesie silny wiatr! – Prognoza od 10 do 12 lutego

W kolejnych godzinach i przez weekend pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i wyż, który źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowiePoza tym cały czas napływać będzie wilgotne oraz mroźne i dość ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady marznącego i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie i wschodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 80-93 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie bardzo powoli spadać i się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza oscylować będzie w okolicach +1°C. Wiatr nadal będzie silny oraz bardzo silny i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić 80-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach dość szybko będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr nadal będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 90-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie od nowa rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady marznącego deszczu i mżawki marznącej o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal na Pomorzu i Wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne lub ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

 

Comments are closed.