We wtorek pogoda będzie bardzo niekorzystna! – Prognoza na 7 lutego

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie silny układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie oraz między innymi cały czas napływać będzie wilgotne oraz mroźne i chłodne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne lub ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo w górach i na południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -20°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże aż 1041 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne lub ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz będzie się wahać i powoli rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże aż 1041 hPa.

Comments are closed.