W poniedziałek na Pomorzu miejscami wyjdzie słońce! – Prognoza na 6 lutego

Z początkiem nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie silny układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który bardzo źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie. Poza tym nad ciepłe wody Morza Bałtyckiego i obszar północnej części Polski cały czas napływać będzie wilgotne oraz mroźne i chłodne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do -4°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże aż 1039 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże aż 1039 hPa.

Comments are closed.