Weekend na Pomorzu będzie bardzo zmienny! – Prognoza od 3 do 5 lutego

W kolejnych godzinach i przez weekend pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i wyż. Poza tym nasunie się kolejny system frontów atmosferycznych z opadami deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie początkowo bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego oraz w pasie nadmorskim i na zachodzie województwa niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach dość szybko będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem a także śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – zachodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie od nowa rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim nadal będzie on umiarkowany i porywisty w porywach dochodzący do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na wschodzie i w centrum województwa przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze i nad morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim nadal może być on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim może przynieść ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i ze wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz się wahać a wieczorem również od nowa zacznie szybko rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.