We wtorek da się we znaki silny wiatr! – Prognoza na 31 stycznia

W kolejnych godzinach nad obszarem naszego kraju nadal pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Dodatkowo wystąpią opady mieszane oraz możliwe są burze z porywisty i bardzo silnym wiatrem.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +1°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +6°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-111 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie rosnąć i wyraźnie się wahać oaz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.